زنبورک ، گروه کودک انجمن هوای پاک کندو

گروه کودک انجمن هوای پاک کندو
کودکان، آینده سازان هر مملکتی هستند. از این‌رو، انجمن هوای پاک کندو نیز به حضور و آینده سازی بچه ها عنایت خاص نشان می دهد و جدا از این که مطالبی درباره کودکان و محیط زیست، تهیه و برای والدین و آموزگاران ارائه می نماید، گروهی هم مخصوص خود کودکان به نام زنبورک دارد. در این گروه، بچه‌ها به عضویت درآمده و با راهنمایی بزرگترها کارهایی را در حوزه محیط زیست و هوای پاک انجام می‌دهند و از این طریق، به صورت علمی و عملی به این بخش محیط زیست علاقه بیشتری پیدا می‌کنند.

 

زنبورک در دو بخش فعالیت دارد :

واحد محتواسازی و برنامه ریزی که جامعه هدف آن آموزگاران و والدین کودکان می‌باشد، این واحد درباره کودکان و چگونگی کار با آنان تصمیم گیری می کند و مطالب گوناگون صوتی ، تصویری و نوشتاری تهیه و ارائه می‌نماید.

 

واحد کودک، که همانند کلاس درسی متفاوت است و در آن با حضور خود کودکان ، درباره محیط زیست صحبت و کار می‌شود و آن‌ها راهکار‌های عملی و علمی را حین فعالیت و بازی خواهند آموخت.

 

فاز اول

-معرفی انجمن و به طور خاص زنبورک به اقوام و دوستان نزدیک و دعوت از کودکانشان برای عضویت
-تولید محتوای آموزشی مناسب برای کودکان که شامل محتوای ویدیویی، تصویری، قصه گویی با مشارکت خود بچه‌ها می‌باشد
-ظرفیت‌سازی و تربیت نیروهای مناسب ، مخصوصا از بین خود بچه‌ها ، برای هدایت و سرپرستی تعداد اعضای زیاد که در فاز دوم رخ می‌دهد
-یافتن روش‌های مناسب آموزش کودکان در متون و مقالات ایرانی و بین المللی و ارائه آن‌ها در رسانه‌هایی چون اینستاگرام وب‌سایت و غیره .

 

فاز دوم

تمام موارد فاز اول بعلاوه دعوت عمومی از تمام کودکان برای عضویت در زنبورک و همچنین ایجاد راه هایی برای اینکه خود کودکان سرپرستی این بخش را به عهده بگیرند.

به ما بپیوندید

در گروه کودک انجمن هوای پاک کندو جایی برای شما هست

تماس با ما