اپیزود بیست و سه | تغییر اقلیم و کاری که ما می توانیم انجام دهیم | آذر ۱۴۰۱

اثرات تغییر اقلیم

اپیزود بیست و سه | تغییر اقلیم و کاری که ما می توانیم انجام دهیم | آذر ۱۴۰۱

 

 

شما می‌تونید این قسمت از پادکست رو در اینجا گوش بدید. این لینک شما رو به سایت castbox می‌بره که ما پادکست‌هامون رو اونجا آپلود می‌کنیم. خیلی خوشحال می‌شیم اگه ما رو اونجا دنبال کنید. فقط کافیه روی گزینه subscribe در این صفحه کلیک کنید. اگر هم دسترسی ندارید می‌تونید بخشی از موضوعات بررسی شده در قسمت بیست و سوم پادکست رو در اینجا بخوانید.

یادش بخیر؛ تا همین چند سال پیش از وسطای مهر یواش یواش لباس های گرم رو می پوشیدیم و از نیمه آبان کم کم دستامونو توی جیب همون لباس های گرم فرو می بردیم و گوشه کلاه مونو تا بیخ گوشامون پایین می بردیم تا یخ نکنیم.

اون سال ها بخار بازی می کردیم تا به هر قیمتی که شده به سردی پاییز گرمی ببخشیم. حالا درست در وسط آذر نه چندان خبری از برگ ریزون پاییز هست نه اون باد و بارون سرد استخوان شکن.

اونایی که سالها بعد این پادکست رو می شنون در جریان باشن که ما امروز وسط ماه آذر ۱۴۰۱ گاهی بستنی و فالوده و آب یخ می خوریم. از این عجیب تر اینکه بعضی هامونم هنوز با یه لا پیرهن آستین کوتاه توی خیابون قدم می زنیم و دلمون نمی یاد توی این گرمای عجیب پاییزی سراغی از لباس های گرم و پشمی مون بگیریم.

تغییرات اقلیمی سریع تر از اون چیزی که فکر می کردیم داره دنیارو می بلعه. توی تابستونی که گذشت تقریباً همه کشورها گرمای شدیدی رو تجربه کردن، بعضی ها هم با سیل های ویران کننده معلول این گرمایش جهانی روبه رو شدن و همین حالا هم در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران آثار گرما وجود داره که بسیار نگران کننده هست.. . .

برای پیدا کردن سایر قسمت ها هم می‌توانید اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *