نتایج یک مطالعه برای نخستین‌بار: تاثیر آلودگی هوا بر بیماری آسم در کودکان

تاثیر آلودگی هوا بر بیماری آسم

یک مطالعه جدید هشدار می‌دهد، زنان بارداری که در معرض سطح بالایی از آلودگی هوا هستند، احتمالاً دارای فرزندانی با اختلال آسم خواهند بود.

 

آلودگی هوا کودک را مستعد ابتلا به آسم می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، یک مطالعه جدید هشدار می‌دهد، زنان بارداری که در معرض سطح بالایی از آلودگی هوا هستند، احتمالاً دارای فرزندانی با اختلال آسم خواهند بود.

دانشمندان زن بارداری را که در معرض آلودگی ذرات ریز هتن را تحت بررسی قرار دادند و دریافتند، کمی بیش از ۱۸ درصد از نوزادان آنها در سه سالگی به آسم مبتلا شدند.

دلیل این یافته‌ها هنوز ناشناخته است، اما محققان نشان می‌دهند که آلودگی ممکن است سیستم نظارتی بدن مانند عملکرد اعصاب و ایمنی را تغییر دهد.


درباره گیاه خانگی فیکوس بیشتر بدانید


محققان دانشکده پزشکی «Mount Sinai» در نیویورک ۳۷۶ مادر و نوزادان آنها را مورد بررسی قرار دادند تا بفهمند آیا آسیب قرار گرفتن در معرض ذرات بسیار ریز آلودگی هوا در دوران بارداری به نوزادان منتقل می شود یا خیر.

به گفته این تیم، این اولین بار است که آسم با قرار گرفتن در معرض این نوع آلودگی هوا قبل از تولد مرتبط است؛آسم یک بیماری تنفسی است که تقریباً از هر ۱۲ بزرگسال در انگلیس یک نفر به آن مبتلا است.

 

 

 

براساس داده‌هایی که قبلا منتشر شده در سال ۲۰۱۱، ۲۳۵-۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به آسم مبتلا بودند و هر ساله حدود ۲۵۰ هزار نفر به خاطر این بیماری جان خود را از دست می‌دهن؛ همچنین میزان شیوع آن در میان کشورها متفاوت بوده و بین ۱ تا ۱۸ درصد است.

به گفته کارشناسان، این بیماری در همه سنین تأثیر می‌گذارد و اغلب از کودکی شروع می‌شود، اگرچه ممکن است برای اولین بار در بزرگسالان نیز بروز کند.

محقق این پژوهش تأکید می‌کند، زنانی که در مجاورت جاده‌های اصلی با تراکم ترافیک بالاتر زندگی می‌کنند، بیشتر در معرض ذرات ریز قرار می‌گیرند.

 

برای دیدن اصل خبر بر روی لینک کلیک کنید.

 

پارک آزادگان تهران، بزرگترین پارک کشور

علت‌های آلودگی هوای تهران در فروردین ماه امسال

 

آگلونما اکسیژن ساز همیشگی خانگی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *