گل مرجان | گیاه آپارتمانی از دیار ماداگاسکار

گل مرجان

گل مرجان یا افوربیا میلی از خانواده افوربیا هاست و زیستگاه اصلی ان ماداگاسکار هست .این گیاه آپارتمانی ساقه گوشتی و مانند نخل ماداگاسکار و کاکتوس ها خارهای تیز و بلند دارد،مرجان از گیاهان گل دار بوده و گل های آن بسیار زیبا و خیره کننده است .این گیاه به دو نوع مینیاتوری و بزرگ تقسیم می شود.گل مرجان به نور زیادی احتیاج دارد و در نور خوب و مناسب گل های زیادی می دهد. 


معرفی بوستان بازیافت | متفاوت ترین پارک تهران 


مرجان ها مانند کاکتوس ها می توانند آب را درون خود ذخیره کنند. این گیاه به خاک خشک احتیاج دارد و نم دار بودن خاک به مدت طولانی باعث از بین رفتن آن می شود. ساکولنت ها یکی از معروف ترین و پر طرفدارترین گیاهان هستند. بسیار با دوام هستند و تکثیر آن ها بسیار آسان است.

 

ساکولنت‌های مقاوم و مناسب برای آپارتمان: کراسولای نقره‌ای، مرجان، گیاه پاندا، لیندا، سانسوریا، سدم مورگانیوم… گل‌های آپارتمانی، کاکتوس‌ها، ساکولنت‌ها، پتوس، افوربیا، برگ انجیری و …. علاوه بر نور، دما، آبیاری، کود و … نیاز به توجه ورسیدگی دقیق دارند.


سفرنامه‌ی هیو | نگاهی به بهشت گمشده در اطراف تهران


به نظر من گل‌ها هم سرشار هستند از احساس، با عشق و محبت و لحن مهربون باهاشون حرف بزنیم و عشق بدیم و انرژی مثبت و خوب بگیریم از حضورشون در خانه
سلامت و شاد و پرانرژی باشید.

 

مرجان ابراهیمی
کارگروه درختبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *